Copyright 2024 - Custom text here

Fermy Koźlakiewicz Sp.j.(wcześniej EKOFERMA) powstała w 2002r., są firmą rodzinną i wchodzą w skład gospodarstwa rolnego Rodziny Koźlakiewiczów. Wykorzystywane jest 30-letnie doświadczenie związane z produkcją drobiu. Fermy Koźlakiewicz Sp.j. położone są w Wiśniewie k /Mławy w terenie nieuprzemysłowionym na obszarze wiejskim, w pobliżu trasy E7 łączącej Warszawę z Gdańskiem. Teren na którym znajduje się zakład przeznaczony jest pod działalność gospodarczą oraz daje możliwość rozbudowy i dalszego rozwoju firmy. Fermy Koźlakiewicz Sp.j. zajmują się obrotem i dystrybucją jaj konsumpcyjnych.

Wiodącą gałęzią w produkcji gospodarstwa jest od ok. 30 lat drobiarstwo. Oprócz Fermy w gospodarstwie funkcjonują jeszcze 4 fermy drobiu. Są to Ferma Drobiu Koźlakiewicz s.c. w Wiśniewie z ok. 380 tys. szt. kur niosek, ferma w Kunkach z 39 tys. Stadem rodzicielskim kur mięsnych, ferma we Wróblewie z 32 tys. stadem rodzicielskim kur nieśnych oraz ferma w Kiełpinie zajmująca się odchowem kur z możliwością jednorazowego odchowu 100 000 szt. piskląt. 

W skład 1000 ha gospodarstwa rolnego Rodziny Koźlakiewiczów wchodzą również stawy rybne położone w miejscowości Rumoka w woj. mazwieckim. Powierzchnia stawów wynosi ponad 80 ha. W stawach hodowana jest smaczna, tradycyjna polska ryba-karp.

Jednym z wcześniejszych administratorów majątku ziemskiego w Rumoce był ojciec znanej pisarki Marii Dąbrowskiej. Z pięknych krajobrazów rumockiego majątku i realiów ówczesnego życia tej okolicy autorka czerpała natchnienie pisząc swoją najsłynniejszą powieść „Noce i Dnie”.

Stawy w Rumoce znajdują się w malowniczej okolicy w otoczeniu Rezerwatu Przyrody – OLSZYNY RUMOCKIE.   

Mapa usytuowania Wiśniewa